O turnieju

Celem realizacji „Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Polpharma Deyna Junior Cup 2017” jest:

- popularyzacja piłki nożnej na terenie miasta Starogard Gdański, województwa pomorskiego, Polski i Europy

- przybliżenie sylwetki Kazimierza Deyny wybitnego starogardzkiego piłkarza

- promocja aktywnego trybu życia wśród uczestników Turnieju, kibiców z Polski i zza granicy oraz mieszkańców miasta

- propagowanie aktywnych form wypoczynku

- wpajanie zasad „fair-play”

- integracja młodych piłkarzy

- kształtowanie w młodych piłkarzach tzw. umiejętności miękkich (komunikacja, współpraca w zespole, motywacja) poprzez sport

- promocja właściwych postaw wobec społeczeństwa wśród dzieci i młodzieży (wzajemny szacunek zarówno w życiu jak i na boisku, współpraca w zespole)

- promocja futbolu jako środka integracji międzykulturowej, łamania stereotypów, wzajemnych uprzedzeń

- integracja międzykulturowa uczestników turnieju i kibiców

- zintegrowanie środowiska lokalnego poprzez wspólny udział w imprezach towarzyszących turniejowi

- uczynienie turnieju imprezą cykliczną, wpisanie go na stałe na listę wydarzeń sportowych realizowanych w Starogardzie Gdańskim.

 

Turniej „Deyna Cup 2017” zostanie rozegrany w dniach 24-27 sierpnia 2017 roku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1, 83-200 Starogard Gdański. Rozgrywki odbywać się będą na 6 boiskach (po 3 dla każdego rocznika) ze sztuczną oraz naturalną trawą. Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: chłopcy urodzeni w 2007 roku oraz chłopcy z 2008 rocznika i młodsi. W rozgrywkach wezmą udział najlepsze zespoły z Polski oraz czołowe kluby z Anglii, Ukrainy, Rosji, Łotwy, Turcji, Gruzji i Białorusi. Organizator zapewni wyżywienie w trakcie turnieju oraz możliwość noclegu dla zawodników, trenera i kierowcy w internatach usytuowanych w odległości 5-15 km od miejsca rozgrywek. Łącznie planowany jest udział 16 zespołów w każdej z kategorii wiekowych (zespoły 7 osobowe). Rozgrywki odbywać się będą w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, pierwszego i drugiego dnia turnieju równocześnie na trzech boiskach każdy rocznik. Pierwsze 4 zespoły z każdej grupy utworzą trzeciego dnia grupę złotą walcząca o miejsca 1-8 (z zaliczeniem wyników z dnia pierwszego i drugiego z 3 zespołami swojej grupy). Zespoły, które zajmą miejsce 5-8 w swojej grupie stworzą grupę srebrną walczącą o miejsca 9-16 w turnieju (z zaliczeniem wyników z dnia pierwszego i drugiego z 3 zespołami swojej grupy). Dzięki temu każda drużyna rozegra 10 spotkań w ciągu całego turnieju. Za zwycięstwo w meczu zespół otrzymuje 3 punkty (za remis 1 punkt) o kolejności w grupie decydować będzie: ilość zdobytych punktów, bezpośrednie spotkanie, lepsza różnica bramek, większa ilość strzelonych bramek, w przypadku 3 i więcej zainteresowanych zespołów stworzona zostanie „mała tabela”. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, każda drużyna otrzyma puchar. Zwycięzca turnieju otrzyma komplet markowych strojów piłkarskich. Prowadzone będą również klasyfikacje na najlepszego strzelca, najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika turnieju. W czasie turnieju funkcjonować będzie specjalna strefa zdrowia oraz multimedialna strefa rozrywki.