O turnieju

O Deyna Cup Junior 2019

 

 

Celem realizacji „Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Polpharma Deyna Junior Cup 2019” jest:

– popularyzacja piłki nożnej na terenie miasta Starogard Gdański, województwa pomorskiego, Polski i Europy

– przybliżenie sylwetki Kazimierza Deyny wybitnego starogardzkiego piłkarza

– promocja aktywnego trybu życia wśród uczestników Turnieju, kibiców z Polski i zza granicy oraz mieszkańców miasta

– propagowanie aktywnych form wypoczynku

– wpajanie zasad „fair-play”

– integracja młodych piłkarzy

– kształtowanie w młodych piłkarzach tzw. umiejętności miękkich (komunikacja, współpraca w zespole, motywacja) poprzez sport

– promocja właściwych postaw wobec społeczeństwa wśród dzieci i młodzieży (wzajemny szacunek zarówno w życiu jak i na boisku, współpraca w zespole)

– promocja futbolu jako środka integracji międzykulturowej, łamania stereotypów, wzajemnych uprzedzeń

– integracja międzykulturowa uczestników turnieju i kibiców

– zintegrowanie środowiska lokalnego poprzez wspólny udział w imprezach towarzyszących turniejowi

– uczynienie turnieju imprezą cykliczną, wpisanie go na stałe na listę wydarzeń sportowych realizowanych w Starogardzie Gdańskim.

 

Turniej „Deyna Cup 2019” zostanie rozegrany w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1, 83-200 Starogard Gdański. Rozgrywki odbywać się będą na 4 boiskach (po 2 dla każdego rocznika) z naturalną trawą. Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: chłopcy urodzeni w 2009 roku oraz chłopcy z 2010 rocznika i młodsi. W rozgrywkach wezmą udział najlepsze zespoły z Polski oraz czołowe kluby z Anglii, Hiszpanii, Rosji, Niemiec, Turcji, Austria,Łotwa,Włochy,Ukraina. Organizator zapewni wyżywienie w trakcie turnieju oraz możliwość noclegu dla zawodników, trenera i kierowcy w internatach usytuowanych w odległości 5-15 km od miejsca rozgrywek. Łącznie planowany jest udział 16 i 12 zespołów w każdej z kategorii wiekowych (zespoły 7 osobowe). Rozgrywki odbywać się będą w jednej grupie systemem „każdy z każdym”. pierwszego i drugiego dnia turnieju równocześnie na dwóch boiskach każdy zespół, rozegra 4 mecze, trzeciego dnia 3 mecze.  . Dzięki temu każda drużyna rozegra 15 i 11 spotkań w ciągu całego turnieju. Za zwycięstwo w meczu zespół otrzymuje 3 punkty (za remis 1 punkt) o kolejności w grupie decydować będzie: ilość zdobytych punktów, bezpośrednie spotkanie, lepsza różnica bramek, większa ilość strzelonych bramek, w przypadku 3 i więcej zainteresowanych zespołów stworzona zostanie „mała tabela”. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, każda drużyna otrzyma puchar. Zwycięzca turnieju otrzyma komplet markowych strojów piłkarskich. Prowadzone będą również klasyfikacje na najlepszego strzelca, najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika turnieju. W czasie turnieju funkcjonować będzie specjalna strefa zdrowia oraz multimedialna strefa rozrywki.