Notatka prasowa

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „DEYNA CUP JUNIOR”

Co roku w ostatnim tygodniu sierpnia na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 w Starogardzie Gdańskim, odbywa się kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej „Deyna Cup Junior”. Zawody organizujemy pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rozgrywki toczą się równolegle w dwóch kategoriach wiekowych – U9 i U10. W zawodach uczestniczą czołowe zespoły z Polski (m. in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław), Anglii, Cypru, Rosji, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Hiszpanii i Austrii. W rozgrywkach bierze udział łącznie ok. 340 zawodników i trenerów z 28 klubów.

W turnieju wezmą udział różne między innymi, w których barwach grał Deyna – Manchester City oraz Legia Warszawa. Podczas rozgrywek będzie możliwość zwiedzenia starogardzkiego „Szlaku Deyny” oraz zapoznania się z sylwetką tego wybitnego piłkarza.

Możemy pewni, że jak w edycjach turnieju, tegoroczne rozgrywki obfitować będą w ostateczne rozgrywki. Spodziewamy się wielu zaciągnięć, trzymających się w napięciu do ostatnich sekund.

Partner strategiczny:

– Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Polpharma

 

Patronat medialny:

– Telewizja Polska

 

tvp

 

 

– Radio Gdańsk

radiogdańsk

– Dziennik Bałtycki

0bpn9s0w04w4go0sogk8wk0os4s.360

 

– Uczestnik specjalny turnieju Manchester City:

 

Patroni turnieju:

– Polski Związek Piłki Nożnej

– Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

– Miasto Starogard Gdański

– Gmina Miejska Starogard Gdański

– Pomorski Związek Piłki Nożnej

_________________________________________________________________________________________________________________________________
Turniej Deyna Cup to jeden z ważniejszych elementów strategii promocyjnej realizowanej przez Starogard Gdański – rodzinne miasto Kazimierza Deyny. Celem podniesienia związanej z upamiętnieniem najwybitniejszego poziomu polskiego piłkarza jest promocja zdrowego, odpowiedzi, paska życia, rozwijanie postaw patriotycznych i poczucia dumy, zwłaszcza dzieci i młodzieży, a także paska i promocja polskiego sportu. W ciągu 3 lat rzecz pn. „Legenda Deyny” w Starogardzie Gdańskim powstał szlak edukacyjno-turystyczny, wykonana została rzeźba piłkarza, portal informacyjny www.legendadeyny.pl, dokonano rekonstrukcji Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Deyny, odbyły się konkursy i poświęcone poświęcone Deynie.

Dodatkowe informacje:

Klub Sportowy Beniaminek 03, beniaminek03@wp.pl, 

Wydział Informacji Społecznej UM, wis@um.starogard.pl,

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Logotypy turnieju