Notatka prasowa

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKARSKI „POLPHARMA DEYNA CUP JUNIOR”

W dniach 25-28.08.2016 na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 w Starogardzie Gdańskim, odbędzie się IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Polpharma Deyna Cup Junior 2016”. Zawody objęte będą patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki Pana Witolda Bańki oraz patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rozgrywki toczyć się będą równolegle w dwóch kategoriach wiekowych: chłopcy z roczników 2006 oraz 2007 i młodsi. W zawodach uczestniczyć będą czołowe drużyny z Polski (m. in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin), Anglii, Turcji, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Litwy i Łotwy. W rozgrywkach weźmie udział łącznie 480 zawodników i trenerów z 32 klubów.

W turnieju wezmą udział między innymi drużyny, w których barwach grał Deyna – Manchester City oraz Legia Warszawa. Podczas rozgrywek będzie możliwość zwiedzenia starogardzkiego „Szlaku Deyny” oraz zapoznania się z sylwetką tego wybitnego piłkarza.

Możemy być pewni, że podobnie jak w poprzednich edycjach turnieju, tegoroczne rozgrywki obfitować będą w wielkie sportowe emocje na najwyższym polskim i europejskim poziomie. Spodziewamy się wielu bardzo zaciętych, trzymających w napięciu do ostatnich sekund spotkań.

Podczas turnieju planowane są liczne atrakcje dla mieszkańców i kibiców. W godzinach trwania rozgrywek funkcjonować będzie „strefa medyczna”, w której będzie możliwość uczestnictwa w pokazowych masażach fizykoterapii, wzięcia udziału w prowadzonych, we współpracy z firmą Colgate, przez dr Ząbka warsztatach dotyczących prawidłowej profilaktyki jamy ustnej, obejrzenia pokazów udzielania pierwszej pomocy. Ponadto kibice będą mieli możliwość obejrzenia pokazów dotyczących zdrowego żywienia.

Kolejną atrakcją towarzyszącą turniejowi będzie „multimedialna strefa rozrywki. W dniach 26-28.08.2016 zostaną w niej rozegrane „I Otwarte Mistrzostwa Starogardu Gdańskiego w Fifa 2016” na konsoli Xbox One. Będzie to niepowtarzalna okazja do wspólnych spotkań i promocji piłki nożnej wśród mieszkańców naszego miasta i regionu.

ATRAKCJE TURNIEJU

Strefa zdrowia:

13892349_1028219183940632_5656700002981554632_n

Multimedialna strefa rozrywki:

deynadeyna

Partner strategiczny:

- Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S. A.

Polpharma

Patronat honorowy:

- Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka

ministerstwo-sportu

 

Patronat medialny:

- Telewizja Polska

 

tvp

 

 

- Radio Gdańsk

radiogdansk

- Dziennik Bałtycki

0bpn9s0w04w4go0sogk8wk0os4s.360

 

- Uczestnik specjalny turnieju Manchester City:

 

img,gcsi,38B5128F1AAE284BC8EE2B1182CE6C42A0D72CEA,mpid,7,maxwidth,1920,maxheight,931

Patroni turnieju:

- Polski Związek Piłki Nożnej

- Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

- Miasto Starogard Gdański

- Gmina Miejska Starogard Gdański

- Pomorski Związek Piłki Nożnej

_________________________________________________________________________________________________________________________________
Turniej Deyna Cup jest jednym z ważniejszych elementów strategii promocyjnej realizowanej przez Starogard Gdański – rodzinne miasto Kazimierza Deyny. Celem kampanii związanej z upamiętnieniem najwybitniejszego polskiego piłkarza jest promocja zdrowego, aktywnego stylu życia, rozwijanie postaw patriotycznych i poczucia dumy, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, a także wspieranie i promocja polskiego sportu. W ciągu 3 lat wdrażania kampanii pn. „Legenda Deyny” w Starogardzie Gdańskim powstał szlak edukacyjno-turystyczny, wykonana została rzeźba piłkarza, stworzony portal informacyjny www.legendadeyny.pl , dokonano rekonstrukcji Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Deyny, odbyły się liczne konkursy i imprezy poświęcone Deynie. _________________________________________________________________________________________________________________________________
Dodatkowe informacje:
Anna Zagłoba-Góralska, naczelnik Wydziału Informacji Społecznej UM, wis@um.starogard.pl, tel. 58 530 6062
Marcin Kaszubowski, prezes Klubu Sportowego Beniaminek 03, marcin.kaszubowski@mkkaszubowski.pl, tel. kom. 609221411

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Logotypy turnieju

polpharma deyna cup 2016 (2)

logo-DCJ-polpharma

polpharma deyna cup 2016_pasek

 

 

Plakat

Plakat deynacup 2016