Atrakcje turystyczne

W czasie wolnym proponujemy skorzystanie ze znajdujących się w okolicy atrakcji. Polecamy w szczególności:

 

  1. 1.      Zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku

Gotycki zamek w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. Co roku odwiedzają go turyści z całego świata. Wyprawa do malborskiej warowni to wspaniała i niepowtarzalna lekcja historii. Wspaniali malborscy przewodnicy zapewnią Państwu ciekawie spędzony na zamku dzień. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę, a nawet spotkać ducha rycerza.

Czas dojazdu: 40 min.

Czas zwiedzania: 2 godziny

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

zamek-malbork

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje: http://www.zamek.malbork.pl

 

  1. 2.      Zwiedzanie stadionu piłkarskiego PGE Arena.

Trasa zwiedzania obejmuje zakątki i lokalizacje, których nie zobaczymy przychodząc na mecz. Każdy tour odbywa się z udziałem przewodnika. Przejdą Państwa przez korytarze, szatnie, tunele  dla piłkarzy, wreszcie na obrzeża murawy, tak aby każdy fan piłki nożnej mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak piłkarz wychodzący na boisko, by rozegrać swój najważniejszy mecz. Strefa zawodników to jednak tylko część trwającej blisko godzinę wycieczki. Tour po stadionie obejmuje również wizytę w lożach VIP, restaurację PGE ATOM CLUB a także Muzeum Lechii Gdańsk.

Czas dojazdu: 60 min.

Czas zwiedzania:  1 godzina

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

pge-arena

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje: http://pgearena.gdansk.pl/zwiedzanie

  1. 3.      Zwiedzanie Centrum Nauki EXPERYMENT  w Gdyni.

Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców – amatorów, w której w sposób namacalny mogą oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. W Centrum Nauki EXPERYMENT stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.

Czas dojazdu: 80 min.

Czas zwiedzania: 3 godziny

experyment-gdynia

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje: http://experyment.gdynia.pl

  1. 4.      Wypoczynek w Aquaparku w Sopocie.

Aquapark Sopot zapewnia moc niezapomnianych atrakcji. W skład kompleksu wchodzą baseny rekreacyjne, whirlpoole, hydromasaże, dzika rzeka, zjeżdżalnie, basen ze zjeżdżalnią i zabawkami wodnym, zewnętrzny basen z atrakcjami. Mostki oraz kanały przepływowe umożliwiają swobodne przemieszczanie się w strefie basenowej. W okresie letnim klientom udostępniany jest teren zewnętrzny. Na powierzchni, którego znajduje się basen sezonowy wraz z konstrukcją do zabaw wodnych dla dzieci oraz drewniany taras z leżakami do opalania, w strefie tarasu znajduje się dodatkowy punkt gastronomiczny.

Czas dojazdu:  70 min.

Czas pobytu: 2 – 3 godziny

aqua-park

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje: http://www.aquaparksopot.pl

  1. 5.      Wypoczynek w Aqua Centrum w Kościerzynie.

AQUA Centrum dysponuje trzema basenami, w tym sportowym, rekreacyjnym i specjalistycznym do nurkowania. Na hali basenowej znajdują się jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne, dzięki którym można skorzystać z dobroczynnych właściwości hydromasażu. Posiadamy również dwie zjeżdżalnie, małą dwutorową i dużą o długości 60 metrów, które z pewnością zapewnią Państwu niezapomnianą zabawę i wiele radości.

Czas dojazdu: 50 min.

Czas pobytu: 2 – 3 godziny

aqua-park-koscierzyna

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje: http://www.basen-koscierzyna.pl

  1. 6. Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie

Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie  jest to miejsce szczególne, bowiem na obszarze około 120 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich takie, których populacje na wolności już właściwie nie istnieją. Gwałtowny rozwój techniczny, wzrost zanieczyszczenia naturalnego środowiska spowodowały, że niektóre gatunki zwierząt mogą żyć bezpiecznie jedynie w ogrodach zoologicznych.
Bo już tylko tutaj spotkać można antylopy bongo, oryksy arabskie, hipopotamy karłowate czy też wspaniałe, padlinożerne kondory wielkie.
Przypuszcza się, że za kilkadziesiąt lat znikną z terenów naturalnych hipopotamy nilowe, kilka gatunków nosorożców, słonie afrykańskie, niektóre małpiatki – np. lori male – a także wiele pięknych gatunków ptaków.

Czas dojazdu: 60 min.

Czas pobytu: 2- 3 godziny

Cena:

– 10 zł/os

zoo-oliwa

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje: http://www.zoo.gd.pl/