Dla mediów

Turniej Deyna Cup Junior to znana marka nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Od lat cieszy się uznaniem w środowisku piłkarskim.

 

Wszystko zaczęło się w 2013 roku. Wtedy zorganizowano pierwszą edycję międzynarodowego turnieju. Od tamtego czasu, czyli już przez ponad osiem lat, pod koniec sierpnia organizowane są kolejne edycje turnieju, w kategoriach wiekowych dziewięcio- i dzięsięciolatków. Turniej główny poprzedzają dwa turnieje eliminacyjne, które zazwyczaj odbywają się w maju/czerwcu danego roku i tak jak turniej główny przyciągają rzesze fanów piłki nożnej.

Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przez te lata Starogard wyrobił sobie znaną i liczącą się w środowisku piłkarskim markę. Są tu drużyny, które na stałe wpisały zawody w swój kalendarz sportowy. Dzieci chętnie przyjeżdżają do naszego miasta. Mają niepowtarzalną okazję sprawdzenia się na międzynarodowej arenie. Młodzi piłkarze uczą się gry fair play oraz zdrowej i ambitnej rywalizacji. Przy okazji poznają inne kultury i nawiązują trwałe przyjaźnie. Istotą Turnieju jest nie tylko propagowanie sportu, ale też pokazanie im miasta, w którym urodziła się legenda futbolu – Kazimierz Deyna – powiedział Marcin Kaszubowski Prezes Klubu Sportowego Beniaminek 03.

Starogard to miasto rodzinne Kazimierza Deyny. Od lat naszemu miastu przyświeca hasło „Tu rodzą się gwiazdy”. Tych gwiazd jest bardzo wiele, zwłaszcza w sporcie. Wam też życzę, abyście przynosili chlubę swoim miastom. Życzę Wam sukcesów na miarę wielkiej legendy piłki nożnej, jaką był Kazik Deyna. Niech nie zabraknie wam woli walki, ale nie zapominajcie o tym, że istotą tego turnieju jest też budowanie więzi i zacienianie międzynarodowej przyjaźni. Grajcie fair play, bawcie się i wracajcie do Starogardu, bo tu zawsze będziecie mile widziani – powiedział podczas ceremonii otwarcia siódmej edycji Janusz Stankowiak Prezydent Starogardu Gdańskiego .

Swoją opinię o turnieju przekazują również trenerzy zespołów, wśród nich Garry Radly trener drużyny Manchesteru City i osoby pomagające w organizacji turnieju m.in Murat Ozer z Turcji.

Od kilku lat z wielką radością przyjeżdżamy do Starogardu. Deyna Cup Junior to jedna z najlepszych piłkarskich imprez dla młodzieży w Europie. Wspaniałe zawody, gorąca atmosfera, a przede wszystkim niezwykle gościnni ludzie, bardzo zaangażowani w organizację Turnieju, za co im bardzo dziękuję. […] Jeśli tylko otrzymamy kolejne zaproszenie, na pewno pojawimy się na Turnieju – powiedział Garry Radly.

To co się dzieje się na stadionie w Starogardzie Gdańskim przez te trzy dni to piłkarska pasja, emocje i ambicje w czystej postaci. Jako wolontariusz mogłem tego doświadczać nie tylko w trakcie Turnieju, ale również przez wiele miesięcy podczas jego organizacji. Praca przy Deyna Cup Junior to wielka przygoda i niezwykłe doświadczenie. Wszyscy wiele się uczymy, ale przede wszystkim nawiązujemy wiele cudownych przyjaźni z ludźmi, z którymi możemy dzielić nasze pasje. Mam nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy, że będziemy ją kontynuować i rozwijać, a kolejny Turniej przyciągnie jeszcze więcej znanych drużyn i odbędzie się z jeszcze większym rozmachem – powiedział Murat Ozer.

W 2023 roku, już po raz jedenasty tuż przed końcem wakacji w Starogardzie Gdańskim spotkają się młodzi adepci futbolu z europejskich i polskich klubów. Przez trzy dni, od 18 do 20 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo w XI Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Deyna Cup Junior 2023 organizowanym przez Klub Sportowy Beniaminek 03.

Borussia Moenchengladbach i Lech Poznań to zwycięzcy ubiegłorocznej dziesiątej edycji turnieju. Jak ukształtuje się klasyfikacja końcowa jedenastej edycji? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już w niedzielę 20 sierpnia br.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania wielkich sportowych emocji !!!

 

_______________________________________________

Logotypy turnieju